Pierwsze buty - wiązane czy na rzepy? 0
Pierwsze buty - wiązane czy na rzepy?

Podczas wyboru pierwszych bucików możemy zostać przytłoczeni dostępną na rynku ofertą. Znajdziemy w niej buty miniaturki dorosłych, pięknie zdobione trzewiczki czy takie, które przypominają bamboszki. Czym powinniśmy kierować się podczas wyboru pierwszych butów dla dziecka?

czytaj całość »
Jak ubrać dziecko na bal andrzejkowy? 0
Jak ubrać dziecko na bal andrzejkowy?

Andrzejki to pełna magii i wróżb noc przypadająca na przełom 29 i 30 listopada. Jest to okazja do zorganizowania ostatniej tanecznej zabawy przed rozpoczynającym się Adwentem. Zwyczajowo organizuje się wtedy zabawy z wróżbami, które pannom mają powiedzieć, czy w kolejnym roku spotkają miłość i czy wyjdą za mąż. Dziś andrzejki zyskują na popularności. Organizowane są również w szkołach i przedszkolach. Jak jednak ubrać dziecko na bal andrzejkowy?

czytaj całość »
Jak podpisać ubranka do przedszkola - kilka porad praktycznych? 0
Jak podpisać ubranka do przedszkola - kilka porad praktycznych?

Kompletując wyprawkę dla przedszkolaka musimy wiedzieć, że każdą rzecz zanoszoną do tej instytucji należy podpisać. Inaczej szybko może się okazać, że rzeczy naszego malucha zgubiły się. Równie często dziecko może nam przynosić nie swoje ubranka czy zabawki. Gdy wszystko zostanie podpisane, będziemy przynajmniej wiedzieli komu mamy je oddać. Starszego przedszkolaka możemy też nauczyć, gdzie i jak podpisujemy jego rzeczy, by sam sprawdzał co należy do niego. Jak jednak prawidłowo i trwale podpisywać ubranka przedszkolaka?

czytaj całość »
Jak ubrać dziecko do teatru i na wyjątkowe okazje? 0
Jak ubrać dziecko do teatru i na wyjątkowe okazje?

Wyjście do teatru, filharmonii czy opery to wyjątkowe okazje, podczas których powinniśmy odpowiednio wyglądać. Jeszcze kilkanaście lat temu obowiązywał w nich pełen strój galowy czy wieczorowy. Dzieci do teatru musiały zakładać białe koszule połączone z granatowymi bądź czarnymi spódniczkami czy spodniami. Nie było mowy o żadnych odstępstwach od tych reguł. Dziś, te niegdyś surowe dress cody, uległy złagodzeniu. Jak więc dziś ubrać dziecko na wyjątkowe okazje?

czytaj całość »
Czy buty zimowe dla dzieci powinny być większe? 0
Czy buty zimowe dla dzieci powinny być większe?

Dobierając buty dla dziecka, rodzic staje przed kilkoma dylematami. Przede wszystkim musi prawidłowo dobrać ich rozmiar. Im mniejszy maluch, tym trudniej jest to wykonać. Zwłaszcza, gdy jeszcze nie mówi i nie podpowie nam, czy but go ciśnie. Poniżej przedstawiamy krótki poradnik o tym, jak dobrać rozmiar butów dla dziecka.

czytaj całość »
Jak ubrać dziecko do chrztu jesienią i zimą? 0
Jak ubrać dziecko do chrztu jesienią i zimą?

Chrzest dziecka to najczęściej pierwsza rodzinna uroczystość, w której maluch uczestniczy. Wymaga eleganckiego ubioru zarówno rodziców, jak i najważniejszego bohatera tego dnia. Do chrztu podawane są zazwyczaj niemowlęta, które jeszcze nie chodzą. Oznacza to, że maluch w pozycji leżącej i w świątecznym ubiorze spędzi prawie cały dzień. Musimy więc pamiętać, by ubranko do chrztu było przede wszystkim wygodne. Oto kilka porad, którymi warto kierować się podejmując decyzję o tym, jak ubrać dziecko do chrztu jesienią i zimą.

czytaj całość »
do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl