Jak ubrać dziecko na wycieczkę szkolną? 1
Jak ubrać dziecko na wycieczkę szkolną?

Wycieczki szkolne to wydarzenia bardzo lubiane przez dzieci. Jest to doskonała okazja do zobaczenia nowych miejsc oraz przebywania w grupie rówieśniczej bez kontroli rodziców. By podróż przebiegła bezproblemowo, warto malucha odpowiednio do takiej wycieczki przygotować. Jednym z ważniejszych aspektów powinien być odpowiedni ubiór. Dzięki temu dziecku będzie wygodnie, a my będziemy mieć pewność, że podróż nie skończy się chorobą. Jak więc ubrać dziecko na wycieczkę szkolną?

Jak ubrać dziecko na jednodniową wycieczkę szkolną?

Dobór odzieży dziecięcej na jednodniową wycieczkę szkolną będzie dla rodziców dość prostym zadaniem. Konieczne jest jednak trzymanie się kilku podstawowych zasad. Przede wszystkim dzień wcześniej warto sprawdzić prognozę pogody. Powinna być ona już dość dokładna, dzięki czemu łatwiej będzie nam dopasować odpowiednie ubranka chłopięce czy dziewczęce na szkolną wycieczkę. Czym kierować się wybierając odpowiedni strój.

1. Zaplanuj ubiór na cebulkę

Podczas kompletowania ubrania na wycieczkę szkolną warto kierować się podstawową zasadą każdego dziecięcego ubioru, czyli tzw. na cebulkę. Warstwowe dobieranie ubranek pozwala na łatwe kontrolowanie ciepłoty ciała i w razie potrzeby odjęcia lub dodania jakieś warstwy. Na wycieczce szkolnej dziecko prawdopodobnie będzie się dużo ruszać, warto więc zapewnić mu możliwość zdjęcia warstwy ubrań, gdy będzie mu za ciepło.

2. Odzież musi być wygodna

Rodzice chcąc ubrać dziecko modnie i stylowo, zapominają, że podczas wycieczki szkolnej maluchowi ma być przede wszystkim wygodnie. Wyjątkiem będzie wycieczka do teatru, kiedy to musimy zadbać o odpowiedni strój na wyjątkowe okazje. Poza tym jednak ubiór dziecka ma nie krępować jego ruchów i pozwalać mu na swobodną zabawę, zwiedzanie itd.

3. Zrezygnuj z trudno zakładanych rzeczy

Zasada dotyczy szczególnie młodszych dzieci, które mogą sobie jeszcze nie w pełni radzić z samodzielnym ubieraniem. Przykładem ubranka “trudnego” dla małych palców mogą być chłopięce lub dziewczęce ogrodniczki. Jeśli wiemy, że guziki sprawiają naszemu dziecku problem, warto ubrać go w odzież wkładaną przez głowę, na gumce czy na rzepy. Maluchowi będzie wygodnie i nie będzie stresował się, że nie poradzi sobie z ponownym ubraniem (np. po wizycie w łazience).

4. Najważniejsze są wygodne buty na wycieczkę szkolną

Niezależnie od rodzaju wycieczki szkolnej w ubiorze kluczową rolę odgrywa obuwie. Buty dla chłopców czy obuwie dla dziewczynek wybierajmy takie, które maluch chętnie nosi na co dzień. Nie powinno nigdzie uwierać nawet po wielogodzinnym spacerze.

Co założyć dziecku do szkoły na wycieczkę?

Kilkudniowe wycieczki szkolne - jaka odzież dziecięca sprawdzi się najlepiej?

Nieco inaczej powinniśmy przygotować malucha do wycieczki szkolnej kilkudniowej. Uwzględnić bowiem musimy już różne możliwości pogodowe. Dalej jednak strój dla dziecka powinien być wygodny i przewiewny. Wybierajmy odzież sprawdzonych marek, które wykonywane są z naturalnych materiałów, dających skórze swobodnie oddychać. Na szkolnej wycieczce na pewno sprawdzi się trwała, wysokiej jakości odzież renomowanych producentów, np. ubranka dla dzieci Mayoral, Boboli, Losan czy Broel.

W torbie małego podróżnika na kilkudniową wycieczkę szkolną nie może zabraknąć: dziewczęcej bielizny, skarpetek i rajstop, spodni dresowych dla chłopców lub legginsów dla dziewczynek, podkoszulek i wygodnych bluz.

W co ubrać dziecko na zimową wycieczkę szkolną?

Najtrudniejsza do skompletowania jest garderoba na dziecięcą wycieczkę szkolną w zimie. Wymaga bowiem dokładnego przemyślenia kolejnych warstw oraz większej ilości ubranek w razie przemoczenia (np. dodatkowych skarpet dla chłopców). Zimą musimy ucznia wyposażyć w ciepłą i najlepiej nieprzemakalną chłopięcą kurtkę. Nieodzowne będą również futrzane kamizelki dla dziewczynek lub chłopięce polarowe kamizelki, które sprawdzą się jako jedna z dodatkowych warstw. Chłopcom przydadzą się swetry. Każde dziecko powinno mieć ze sobą rękawiczki, szalik i czapkę. Jeśli wiemy, że nasza pociecha ma tendencję do gubienia swoich rzeczy, warto do torby dodać zapasowe egzemplarze najważniejszych elementów garderoby.

Szkolna wycieczka latem - jaka odzież dziecięca będzie potrzebna?

Wiosenno-letnie wycieczki szkolne są nieco łatwiejsze do zorganizowania pod kątem ubioru dziecka. Nie potrzeba już tak wielu warstw i nie musimy się martwić o przemarznięcie czy przemoczenie. Jak zatem ubrać dziecko na letnią wycieczkę szkolną? Konieczne będą wygodne szorty dla chłopca, lekki i przewiewny t-shirt lub polo, a młode damy, jeśli lubią, mogą wybrać się w sukienkach lub spódnicach. Warto dać dziecku również cieplejszą bluzę lub sweterek dla dziewczynek, gdyby zrobiło się nieco chłodniej. Latem konieczne będzie również osłonienie głowy od rażącego słońca, dlatego niezbędne będą czapki z daszkiem czy chusty. Dziewczynki o dłuższych włosach powinny mieć ze sobą zapas akcesoriów do włosów jak gumki czy opaski, gdyby była potrzeba ich związania.

Oczywiście nie możemy zapominać jeszcze o jednym gadżecie koniecznym na każdej wycieczce szkolnej, czyli wygodnym plecaku, który pomieści zapasowe kanapki, wodę i znalezione skarby.

Autor

Diana Lelek

Komentarze do wpisu (1)

26 kwietnia 2020

Dzieciaki teraz tęsknią za szkołą i wycieczkami.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl